ATLAS GÜZELLİK SALONU

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkca Sorulan Sorular

Basendeki yağlanmalarda kavitasyon gibi uygulamalar bir miktar incelme sağlayabiliyor. Fakat kişi daha fazlasını istiyorsa mutlaka ameliyat gerekiyor. Ameliyatta ise liposuction yöntemi tercih ediliyor.
Selülitin birçok nedeni vardır. Yediklerinizden genetik yapınıza kadar birçok faktör selülit oluşumuna neden olabiliyor. Bölgesel incelme yöntemleri, dışarıdan vakum yapan LPG gibi yöntemler selülit için tercih edilebilir. Çatlaklar ise cilt altındaki derin yırtıklardır. Giderilmesi için kesin bir yöntem yok ama radyofrekans eşliğinde cilt altına ısı vererek doku sıkılaştırılabiliyor.
Göz altı morluğu bazen torbalanmaya, bazen de çukurluğa bağlı morluklar olabiliyor. Cerrahisiz bir şeyler yapılmak istenirse; radyofrekans uygulaması, özellikle göz altı morluklarında çok etkili oluyor. Bu uygulamada küçük iğnelerle cilt altına ısı veriliyor, böylece kolajen artıyor ve hem morluğun renginde açılma, hem de gözaltındaki gözeneklerde sıkılaşma oluyor. Çukurluğa bağlı morluk varsa, çukurluğu doldurmak gerekiyor. Bunun için de yağ enjeksiyonları kullanılabiliyor. Göz altı dolgusu da çözüm olabiliyor.
Göz çevresi kırışıklıklarında standart uygulama botokstur. Yapay olmaması için belirli kasları korumak gerekiyor. Böylece mimikler engellenmemiş oluyor. Mimik yapılmamasına rağmen kırışıklık varsa, o zaman Scarlett yöntemi kullanılabilir. Bu uygulama ile ince kırışıklıklar gideriliyor.
Ülkemizde, mevcut yönetmelikler, hangi girişimlerin kimler tarafından yapılabileceğini tanımlamamaktadır. Bu durum, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olmayan bir çok farklı branştan doktorun, hatta sağlık eğitimi almamış bazı kimselerin kendilerini yasal olmayan uzmanlık adlarıyla tanıtarak halkı yanıltmalarına yol açmaktadır. FASİAL PLASTİK CERRAHİ UZMANI, YÜZ ESTETİK CERRAHİ UZMANI, ONKOPLASTİK CERRAHİ UZMANI, OKULOPLASTİK CERRAHİ UZMANI, MEDİKAL ESTETİK UZMANI, DERMATOPLASTİK CERRAHİ UZMANI, SAÇ EKİM UZMANI VE BUNA BENZER İSİMLER TÜRKİYE’DE SAĞLIK BAKANLIĞI VE YÖK TARAFINDAN TANIMLANMAMIŞ , BELGELENDİRİLMEMİŞ SAHTE UZMANLIK İSİMLERİDİR. Başvurduğunuz kişinin doktor olup olmadığını araştırınız. Doktorsa uzmanlığını bilmek en doğal hakkınızdır. Lütfen, belge isteyerek sorgulayınız. Türkiye’de Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğine üye Uzmanların listesi için: www.tpcd.org.tr sitesini inceleyebilirsiniz.
Oldukça genç bir branş olan plastik cerrahi, son yıllarda bu isimle tanınmış olmakla birlikte tarifine uyan alanlardaki tarihi geçmişi asırlar öncesine kadar uzanmaktadır. Plastik cerrahi çeşitli nedenlerle oluşmuş doku eksiklerinin ya da deri, deri altı, kas, tendon ve iskelet sistemini ilgilendiren vücut ve organ şekil bozukluklarının, düzeltilmesi ile uğraşan özelleşmiş bir branştır.
Bunlardan biri eş zamanlı ya da anında onarımdır. Bu durumda, meme kanseri tanısı konulmuş hastalarda, meme ameliyatının gerçekleştirildiği seansta yeniden meme yapılması söz konusudur. Böylece hasta meme ile girdiği ameliyattan memesiz olarak değil, yeni bir meme ile çıkmaktadır. Erken evrede yakalanan meme kanserli hastalar, eş zamanlı onarım için uygun adaylardır. İleri evrede tanı konan, ya da ışın tedavisi uygulanacak hastalara, hastalıksız geçirdiği birkaç yıldan sonra onarım uygulanması daha doğru bir yaklaşımdır. Buna da geç dönem onarım denir.