Atlas Estetik Güzellik

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Antalya Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

vücudumuzdaki istenmeyen tüylerin lazer teknolojisi kullanılarak sağlıklı ve kalıcı şekilde yok edilme işlemidir. Milisaniyelik (saniyenin onda biri) atışlarla cilde uygulanan lazer ışınları, kılımıza rengini veren “Melanin Pigmenti” tarafından emilir. Çevresindeki diğer dokuya zarar vermeden yalnızca kıl kökünde yoğunlaşır.

Kıl kökünde oluşan ısı, kıl köklerini hasara uğratarak yeniden büyümesini engeller. Yeni açılacak olan Lara şubemiz ve Konyaaltı şubemizde sizlere profesyonel Lazer Epilasyon hizmeti vermekten mutluluk duyuyoruz.

Antalya Erkek Lazer Epilasyon

Zannedilenin aksine bugün erkekler de kesin ve kalıcı sonuçlar için lazer epilasyon tercih ediyor. Lazer epilasyonun yalnızca kadınlar için değil, erkekler için de gerekliliğini göz önüne çıkardı. Erkek ve Kadın lazer hizmeti fiyatı arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. Yalnızca uygulama yapılacak bölgenin değişikliği bulunmaktadır.

Hangi Bölgelerde Tercih Ediliyor?

Erkekler sırt, göğüs, yüz gibi bölgeleri tercih ederken, yüz, bacak, tüm bacak, özel bölge, kol gibi alanlarda ise yalnızca kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Aynı kadınlarda olduğu gibi erkek lazer epilasyon adayının da cilt ve kıl tipi uzman estetisyen tarafından kontrol edilmeli ve uygun lazer sistemi seçilmelidir.

Antalya Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihaz Türleri:

IPL Lazer – (Yoğun Atımlı Işık) bu sistem diğer lazerlerden daha farklıdır. Değişik dalga boylarını kapsayan bir ışık sistemidir.

12 yaşından büyük ve gebeliği bulunmayan herkese uygulanabilir
Lazer Epilasyon, vücuda zarar vermez. Lazer ışınları derinize, dokularınıza ya da ter bezlerinize etki etmeden yalnızca kıl köklerinizi hedef alır. FDA (Food and Drug Administration) tarafından kalıcı ve güvenilir epilasyon sağladığı onaylanmıştır.
Seanslar; Büyük alanlar, örneğin tüm bacaklar, sırt gibi ortalama 1 – 1,5 saat, koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika, çene, dudak üstü gibi bölgelerde ise 2-3 dakikalık atışlarla uygulanmaktadır.
Lazer Epilasyon seanslarının sıklığı bölgelere bağlı olmak üzere değişiklik göstermektedir. Yüz bölgesinde seans sıklığı 1 – 1,5 ay, vücut bölgesinde 1-2 aydır. Uygulama süreci uzadıkça, seans aralıkları da açılmaktadır.
Günlük yaşamınızı etkilemez. Lazer Epilasyon işlemi uygulanan bölgeye rahatlıkla kozmetik malzemeleri uygulanabilir. Uygulama sonrasında ilk 24 saat çok sıcak su uygulaması yapılmamalıdır. Cildin güneş gören bölgelerine uygulanmışsa, bir sonraki seansa kadar güneşli havalarda güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Uygulanan bölgedeki kıl kökleri 3 – 10 gün içinde uzamaya başlar. Kendiliğinden dökülür ya da el ile çekilerek kolayca çıkar.
Lazer Epilasyon uygulamasının kalıcı yan etkilerine rastlanmamaktadır. Kişinin cilt ve kıl tipine uygun enerji değerleri ile uygulandığında, kalıcı yan etkisi olmaz. Lazer Epilasyon seansı ardından, ciltte kısa süreli kızarıklık, kabarıklık, yanma hissi görülebilir. Bu da uygulamadan sonraki birkaç saat içinde kendiliğinden geçmektedir. Aşırı hassas ciltlerde ise kızarıklık 2-3 gün devam edebilir.