Atlas Estetik Güzellik

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Antalya Bölgesel Incelme

Kalıcı Makyaj

Atlas Estetik ve Güzellik ile güzelliğiniz kalıcı hale gelsin.

Kalıcı makyaj, çeşitli renkteki özel anti alerjik boya pigmentlerinin cildin üst deri diye tarif edilen epidermis bölgesinin yarı kalıcı olarak boyanması işlemidir. Kalıcı makyaj uygulamasını dövme uygulamasından ayıran en önemli özellik; pigmentlerin uygulandığı tabakanın dövmenin uygulandığı tabakadan farklı olması ve kullanılan boya pigmentinin inorganik bileşenlerden oluşmasıdır. Dövme işleminde dövme boyası; epidermise değil, daha alt tabaka olan dermal tabakaya bırakılır, bu nedenle dövme ömür boyu ciltte kalır.

Kalıcı makyajda ise pigmentler epidermise bırakıldığı için; hücreler kendini yeniledikçe, kullanılan pigmentin içeriği organik olduğundan vücuttan atılır. Bu nedenle uygulamanın dayanıklılık süresi kişinin yaşam şekli, metabolizma yaşı, sigara kullanımı, ilaç kullanımı, cilt tipi gibi pek çok farklı etkene göre değişkenlik gösterir. Kalıcı makyaj uygulamasında; kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner kullanım süresi en uzun olandır. Bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmekle birlikte 1 ile 3 yıl arasındadı

Atlas Estetik Güzellik

Kaş Kontürü (Microblading - Micropigmentasyon - Pudralama)

Farklı nedenlerle dökülmüş veya seyrelmiş kaş kıllarının yerine, doğal görünümü koruyarak ve özel cihazların yardımıyla uygulanan, Japon tekniği ile yapılan kaş çizme metoduna Microblading denir. Bu işlemin en çok kaşları dökülmüş-seyrelmiş kişiler veya kaş yapısı istediği şekilde olmayanların tercih ettiği bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Kişiye özel,tek kullanımlık iğnelerle doğal kaş kılına benzeyen kıllar çizerek derinin altına boya enjekte edilmesiyle uygulanır. Bu nedenle Microblading veya Micropigmentasyon uygulamasında kullanılan boyalar tamamen doğal bitki köklerindeki pigmentten üretilmektedir. Elde edilen görüntü doğal kaş kılından ayırt edilmemelidir. Bu tekniğin; sürekli kaş farı veya kalemi kullanma zorunluluğundan kurtulma, suya dayanıklı olma, istenilen yüz ifadesine sahip olma ve uzun süre kullanabilme gibi önemli avantajları vardır.