Atlas Estetik Güzellik

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Antalya Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı, kişinin cilt yapısına uygun profesyonel ürünlerle, cilt bakım uzmanları tarafından uygulanması gereken, cildin ihtiyacına uygun derinlemesine bakım işlemidir. Cilt tipine uygun doğru uygulama yapılırsa, ciltte birçok olumlu etkisi görülebilir. Cilt bakım uygulamaları, bu konuda eğitim almış profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Aksi takdirde telafisi mümkün olmayan sorunlara yol açabilir. Cilt bakımınız, Dr Papatya Estetik ve Güzellik Merkezimizde profesyonel cilt bakım uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Dogru Cilt Bakımı Sonucunda

 • Doğru Cilt Bakım Uygulaması Sonucunda;
 • Cildiniz nem kazanır
 • İnce kırışıklıklar giderilir
 • Sivilce – Aknelerden arındırılır
 • Lekeler giderilir
 • Yaşlanma etkileri azalır
 • Sarkmalar azalır
 • Fazla açılan gözenekler kaybolur
 • Aşırı yağlı, kuru ciltler normal hale getirilir
 • Siyah noktalar giderilir
 • Antioksidan maske uygulaması ile cildinizin bağışıklık sistemi güçlendirilir.

Atlas Estetik Güzellik

Profesyonel Cilt Bakım Hizmetleri

Kimyasal peeling; ölü deri altındaki taze cildin ortaya çıkması ve cilt üzerindeki leke ve izlerin giderilmesi için yapılan bir soyma işlemidir. Bu işlemde, içinde meyve özlerinin asitleri ve salisilik asit bulunan kimyasal bir ilaç cilt üzerine uygulanır. İşlemden sonra iyileşme sürecinde üstteki ölü derinin soyularak, alttaki taze ve pürüzsüz derinin çıkması amaçlanır.

Cildin temizlenmesi ve arındırılmasından sonra, kimyasal ilaç bir fırça yardımıyla cilde yedirilir. Belirli süre boyunca ciltte bekletilen ilaç,süre dolunca temizlenir. Temizleme işlemi tamamlandıktan sonra, cilde uygun bir nemlendirici ve serum ile masaj yapılır. Son olarak, cilde uygun güneş koruyucu krem sürülerek işlem tamamlanmış olur. İyileşme sürecinde, güneşten korunmak oldukça önem taşır. İyileşme süreci tamamlanmadan, yeni seans uygulaması yapılamaz.

Kimyasal Peeling, ölü deriyi soyarak ölü deri üzerinde yer alan yüzeysel kırışıklıklar, siyah noktalar, derin olmayan izler, lekeler, pigment değişimleri gibi sorunların ortadan kaldırılması amacıyla yapılır.İşlem sırasında acı ya da ağrı hissedilmez. İlaç aktive olmaya başladığında, cilt üzerinde hafif bir kaşınma ya da yanma hissi yaşanabilir. Uygulanacak seans sayısı tamamen ciltteki sorunla orantılıdır.

Karbon Peeling, Antalya Konyaaltı ve Lara’da hizmet veren Dr Papatya Estetik ve Güzellik Merkezlerimizde de uygulanan ve değişik cilt problemlerinin çözümüne yardımcı olan bir cilt bakımı yöntemidir. Karbon Peeling işleminde ilk aşama olarak, cilt yüzeyi karbon maske ile kaplanır. Karbon, lazer uygulamasında gereken enerjinin, cildin üst yüzeyi olan epidermiste maksimum yükseklikte yoğunlaşmasını sağlamaktadır. Ayrıca karbon maske lazerle etkileşime girdiğinde, cildin üst tabakasındaki problemli bölümün yok edilmesini sağlar.

Karbon Peeling işlemi, ciltte kolajen üretiminin tetiklenmesini sağlayarak elastikiyetinin gelişimini de sağlar. Uygulama 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanırken, günlük yaşamınızı engelleyecek bir duruma yol açmaz.

Özellikle akne ve geniş gözeneklerin bakımında kullanılan işlemde ise, uygulanan karbon mikrosaniyelik atımlarla gözeneklerin içine iyice yerleştirilir ve bu noktalar hedef haline getirilir. Akabinde yapılacak atımlar ile bu parçalar bütünüyle patlatılarak temizlenir. Uygulamadan hemen sonra, karbon peeling uygulanan cildin fark edilen oranda parladığını görmek mümkündür.

Karbon Peeling ile cildin bozulmuş yağ dengesi de düzelir. Modern yaşamda sık sık makyaj yapılması, gözeneklerin tıkanması ve yağ dengesinin bozulması anlamına gelir. Cildin günlük temizliği yapılıyor olsa da, derinlemesine temizliğinin de yapılması gereklidir.

HydraFacial; tüm cilt tiplerinin uygulanabilen ve cildin nem ve bakım ihtiyaçlarını karşılayan bir “anti-aging” bakım sistemidir. Sadece vakumlama yöntemi ile işlem gerçekleştirilir ve kişi hiçbir acı, ağrı hissetmez. Ciltteki kan dolaşımını hızlandırmasından ötürü, işlem sonuna doğru ciltte bir karıncalanma hissedilmesi mümkündür. Bu vakumlama işlemi cildin ihtiyacına göre 20-30 dakika sürmektedir ve bu süre içinde cildin en alt kademesine kadar ulaşılarak derinlemesine bir bakım sağlanmaktadır.

Bu işlemde kullanılan “vortex” teknolojisi ile cilt; ölü hücreler, siyah noktalar, aşırı yağ salgısından arındırılmaktadır. Cildin problemine göre uygun serumlar kullanılarak ince çizgiler, cilt tonu düzensizlikleri, lekeler gibi cilt sorunları ortadan kaldırılmaktadır. Aynı zamanda cilde hyaluronik asit, peptidler ve antioksidan içerikli solüsyonlar verilerek cilt korunmakta ve daha canlı, aydınlık ve genç görünmesini sağlanmaktadır. Vakumlama sistemi ile çeşitli cilt sorunlarının çözümüne uygun serumlar doğrudan derinin altına verilmektedir.

Kadın ve erkeklere her yaşta uygulanabilen HydraFacial işleminin sonuçları, ilk seanstan sonra bile hemen fark edilebilir. Uygulamanın ardından, cilt bebeksi bir görünüme kavuşur .HydraFacial işlemi ile cilt derinlemesine temizlenir, beslenir, nemlenir, yenilenir. En hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerine her mevsimde uygulanabilen bir bakımdır. Tedavi amaçlı uygulamalarda 1 hafta ara ile 4-6 seans ideal bir kür önerilmektedir. Sonucun korunabilmesi için de ayda bir kere tekrarlanması tavsiye edilmektedir. Sadece daha canlı ve sağlıklı bir cilt için bakım amacı ile yapılacaksa ayda bir derinlemesine temizlik yeterlidir.

HydraFacial, ciltteki farklı problemlerin tedavisine tek bir işlem ile aynı anda cevap verebilmesi kişiye sağladığı en büyük avantajdır. FDA onaylı olan Hydra Facial; son derece güvenli, konforlu, acısız ve pratik bir yöntemdir. Bu bakım ve tedaviyi yaparken ciltte herhangi bir tahriş, iz bırakmamaktadır.

Genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, ağız çevresinde sigara kullanımından ötürü oluşan çizgilerin belirginliğini azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve lekelenmelerin etkisini azaltmak için tercih edilen bir uygulamadır. Serum bakımlarının, mikro iğneler yoluyla derinin daha altına nüfuz etmesi ile uygulanan Dermapen cihazı, aynı zamanda 2012 yılında Amerika’da “Yılın en iyi gençleştirme sistemi” seçilmiştir.

Antik çağlarda Çin prenseslerine uygulanan mikro iğne sisteminin modern tıp ile birleşmesiyle günümüze kadar gelmiştir. Her cilt tipine uygulanabilir. Akne-yanık izleri, cilt lekeleri ve çatlakları, gözaltı morlukları, Anti-aging bakımı, selülit ve incelme ve hatta saç kayıplarının giderilmesi gibi sorunlar için uygulanır.

Konusunda uzman kişiler tarafından uygulanmadığında, cildin tahriş olması riski vardır. Doğru iğne boyunda ve doğru uygulama yapılmalıdır.